Race Results
September 22, 2007
43nd Annual Cheater's Day

Cheater Sprints

B Feature #1: 1. John Lambertz, Sioux Falls; 2. Bronson Maeschen, Knoxville, Iowa; 3. Mitch Runge, Sioux Falls; 4. Jody Rosenboom, Rock Rapids, Iowa; 5. Dusty Ballenger, Harrisburg; 6. Mike Sitzmann, Tappen, N.D.; 7. Shane Roemeling, Grand Forks, N.D.; 8. Chuck McGillivray, Madison; 9. Denzil Smith, Sioux Falls; 10. Bruce Tull, Sioux Falls.

B Feature #2: 1. Eric Lutz, Sioux Falls; 2. Scott Winters, Butterfield, Minn.; 3. Joe Riedel, Harrisburg; 4. Bill Boles, Harris, Iowa; 5. Robert Bell, Colfax, Iowa; 6. Trisha Underberg, Sioux Falls; 7. Cory Krueger, Brandon; 8. Bradley Nelson, Brookings.

A Feature: 1. Wade Nygaard, Fargo, N.D.; 2. Mark Dobmeier, Grand Forks, N.D.; 3. Gregg Bakker, Sioux Falls; 4. Gary Dewall, Jackson, Minn.; 5. Dusty Zomer, Brandon; 6. Donovan Peterson, Brookings; 7. Scott Winters, Butterfield, Minn.; 8. Seth Brahmer, Wisner, Neb.; 9. Gerod Olivier, Garretson; 10. Kevin Flowers, Hartford; 11. Bob Martin, East Grand Forks, Minn.; 12. Chad Meyer, Sioux Falls; 13. Curt Lund, Redwood Falls, Minn.; 14. John Lambertz, Sioux Falls; 15. Eric Lutz, Sioux Falls; 16. Ryan Bickett, Ramona; 17. Micah Schliemann, Hartford; 18. Gordy Vogelaar, Worthington, Minn.; 19. Bronson Maeschen, Knoxville, Iowa; 20. Marlon Jones, Harrisburg.

Late Model Stock Cars

A Feature: 1. Gary Brown Jr, Sioux Falls; 2. Matt Steuerwald, Madison; 3. Jesse Akkerman, Luverne, Minn.; 4. Dennis Martin, Mitchell; 5. Cory Yeigh, Sioux Falls; 6. Jordan Heiman, Sioux Falls; 7. Jason Hoffman, Canby, Minn.; 8. Broc Stout, Winner; 9. Zeb Larsen, Viborg; 10. Steve Eliason, Brookings; 11. David Kruger, Steen, Minn.; 12. Justin Glaser, Sioux Falls; 13. Howard Baartman, Sioux Falls; 14. Jeff Kroger, Canton.

USRA Hobby Stocks

A Feature: 1. Jared Nytroe, Brandon; 2. Tommy Barber, Brandon; 3. Justin Arends, Little Rock, Iowa; 4. DJ Jones, Sioux Falls; 5. Chad Graves, Sioux Falls; 6. Joe Hall, Sioux Falls; 7. Chad Kuhnert, Tea; 8. Darin Prins, Leota, Minn.; 9. Dustin Gulbrandson, Hartford; 10. Brian Tronson, Sioux Falls; 11. Tyler Nelson, Madison; 12. Don Brady Jr, Sioux Falls; 13. Myles Postma, Sibley, Iowa; 14. Travis Christensen, Sioux Falls.

USRA B Modifieds

A Feature: 1. Colter Deutsch, Ellsworth, Minn.; 2. Jeremy Smith, Wilmont, Minn.; 3. Andy Kotek, Woodlake, Minn.; 4. Jeremy Klaassen, Rock Rapids, Iowa; 5. Greg Roemen, Ellsworth, Minn.; 6. Jason Fisher, Lakefield, Minn.; 7. Tony Guischer, Sioux Falls; 8. Justin Anderson, Worthington, Minn.; 9. Tate Eining, Sioux Falls.

Factory Stocks

A Feature: 1. Jason Bradley, Sioux Falls; 2. Todd Dozark, Mitchell; 3. Weston DeJager, Doon, Iowa; 4. Justin Dragstra, Edgerton, Minn.; 5. Nathan Antrim, Inwood, Iowa; 6. Klaus Deuschle, Reading, Minn.; 7. Brandon Murphy, Rushmore, Minn.; 8. Brad Sorensen, Sioux Falls; 9. Don Brady Jr, Sioux Falls; 10. Kerry Fink, Luverne, Minn.; 11. Jake Tysdal, Montrose.

A Modifieds

A Feature: 1. Mike Steensma, Luverne, Minn.; 2. Ron Luitjens, Brewster, Minn.; 3. Joe Waba, Watertown; 4. Lance Beebe, Watertown; 5. Jay Triplett, Brookings; 6. Darren Bistodeau, Florence; 7. Todd Stark, Watertown; 8. Eugene Schleusrer, Watertown; 9. Dwaine Hanson, Lakefield, Minn.; 10. Chris Prussman, Brookings; 11. Donald Gerritsen Jr, Rock Rapids, Iowa.

Hornets

A Feature: 1. Kermit Rose, Sioux Falls; 2. John Howe, Garretson; 3. Keith Johnson, Sioux Falls; 4. Chris Bornitz, Tracy, Minn.; 5. Nick Brady, Sioux Falls; 6. Chris Breen, Sioux Falls; 7. Jake Schroeder, Lakefield, Minn.; 8. Matt Larson, Crooks; 9. Dustin Gulbrandson, Hartford; 10. Josh Bornitz, Sioux Falls; 11. Tom Lambert, Sioux Falls; 12. Josh VanEngen, Canton; 13. Joseph Smith, Sioux City, Iowa.

Home