Race Results
October 2, 2005

 

360 Sprints

B Feature: 1. Curt Lund, Redwood Falls, Minn. (1); 2. Terry Reilly, Watertown (4); 3. Chris Shirek, Thompson, N.D. (5); 4. Lyle Howey III, Brookings (8); 5. Randy Droescher, Larchwood, Iowa (3); 6. Doug Martens, Ward (9); 7. Robert Bell, Colfax, Iowa (2); 8. Bradley Nelson, Brookings (7); 9. Brandon Rokusek, Geddes (15); 10. Randy Rosenboom, Rock Rapids, Iowa (11); 11. Troy Vink, Tea (12); 12. Gary Reber, Gregory (6); 13. Andy Anderson, Winner (10); 14. Jody Rosenboom, Rock Rapids, Iowa (14); 15. Bill Boles, Harris, Iowa. (13)

A Feature: 1. Justin Henderson, Sioux Falls (3); 2. Gregg Bakker, Sioux Falls (7); 3. Jake Peters, Sioux Falls (5); 4. Micah Schliemann, Hartford (1); 5. Billy Alley, Lincoln, Neb. (6); 6. Dusty Zomer, Brandon (2); 7. Scott Winters, Butterfield, Minn. (12); 8. Casey Abbas, Parker (11); 9. Rick Ideus, Silver City, Iowa (8); 10. Cody Hansen, Nunda (4); 11. Chuck McGillivray, Madison (10); 12. Terry Reilly, Watertown (22); 13. Chuck Swenson, Watertown (16); 14. Wade Nygaard, Fargo, N.D. (18); 15. Curt Lund, Redwood Falls, Minn. (21); 16. Chris Shirek, Thompson, N.D. (23); 17. Dusty Ballenger, Harrisburg (17); 18. Lyle Howey III, Brookings (24); 19. Justin Jacobsma, Hull, Iowa (19); 20. Brent Vonk, Sioux Falls (14); 21. Steve Ballenger, Harrisburg (13); 22. John Miller, Plankinton (9); 23. Jesse Drost, Worthington, Minn. (20); 24. Brock Dump, Lennox. (15)

 

Outlaw Stock Cars

A Feature: 1. Gary Brown Jr, Sioux Falls; 2. Chad Schettler, Brandon; 3. Donald Gerritsen Jr, Rock Rapids, Iowa; 4. Rick Vander Weide, Sioux Falls; 5. Howard Baartman, Sioux Falls; 6. Dan Jensen, Humboldt; 7. Ray Sveeggen, Beresford; 8. Jesse Akkerman, Luverne, Minn.; 9. Tracy Johnson, Lake Preston; 10. Andy Wieczorek, Sioux Falls; 11. Nick Bahr, Madison; 12. Philip Pense, Lucas; 13. Nick Beyenhof, Rock Rapids, Iowa.

 

Hobby Types

A Feature: 1. Lane Brenden, Mitchell; 2. Justin Arends, Little Rock, Iowa; 3. Dennis Martin, Mitchell; 4. Brett Larsen, Viborg; 5. DJ Jones, Sioux Falls; 6. Chad Graves, Sioux Falls; 7. Jerry Groenwold, Worthington, Minn.; 8. Jeff Deighton, Sioux Falls; 9. Brian Tronson, Sioux Falls; 10. Tony Guischer, Sioux Falls; 11. Jesse Kroger, Harrisburg; 12. Steve Bents, Rushmore, Minn.; 13. Corey Gronewold, Worthington, Minn.; 14. Anthony Mann, Brandon; 15. Jason Schwader, Howard; 16. Kirk Egge, Hartford; 17. Justin Voeltz, Sioux Falls; 18. Randy Harlow, Sioux Center, Iowa; 19. Roger Muecke, Renner.

 

Pure/Factory Stock Types

A Feature: 1. Don Brady Jr, Sioux Falls; 2. Cliff Lynn, Adrian, Minn.; 3. Daniel DeBeer, Adrian, Minn.; 4. Brent VanHill, Alvord, Iowa; 5. Robert Wratz, Sioux Falls; 6. Lyle De Vries, Sioux Falls; 7. Jim Klutman, SF; 8. Ryan Mulder, Sioux Center, Iowa; 9. Gary Robinson, Sioux Falls; 10. Zeb Larsen, Viborg; 11. Perry Schneekloth, Brandon; 12. Derrick Lux, Sioux Falls; 13. Derrick Nordstrom, Sioux Falls; 14. Matt McClure, Magnolia, Minn.; 15. David Niessink, Luverne, Minn.; 16. Greg Vande Velde, Luverne, Minn.; 17. James Klosterbuer, LuVerne, Minn.; 18. Skylar Sauby, Sioux Falls; 19. John Billyboy, Flandreau; 20. Ryan Schuur, Chandler, Minn.; 21. Eric Schulz, Sioux Falls; 22. Jesse Larsen, Sioux Falls.

 

Front Wheel Drives

A Feature: 1. Jeremiah Bethke, Sioux Falls; 2. Travis Schreurs, Baltic, ...

Home