Race Results
September 26, 2004

 

360 Sprints

C Feature: 1. Randy Droescher, Larchwood, Iowa (6); 2. Casey Abbas, Parker (4); 3. Brock Dump, Lennox (1); 4. Donovan Peterson, Bruce (10); 5. Randy Rosenboom, Rock Rapids, Iowa (2); 6. Bradley Nelson, Brookings (5); 7. Justin Jacobsma, Hull, Iowa (13); 8. Gary Reber, Gregory (8); 9. Clint Garner, Sioux Falls (3); 10. Jeff Davis, Sioux Falls (1); 11. Rick Ideus (9); 12. Greg Nikitenko, Minot, N.D.. (12)

B Feature: 1. Chad Meyer, Canton (2); 2. Dusty Wasmund, Sioux Falls (1); 3. Jody Rosenboom, Rock Rapids, Iowa (4); 4. Scott Winters, Butterfield, Minn. (3); 5. Chuck McGillivray, Madison (10); 6. Lee Goos Jr., Hartford (5); 7. Randy Droescher, Larchwood, Iowa (13); 8. Casey Abbas, Parker (14); 9. Cody Hansen, Nunda (7); 10. Eric Lutz, Sioux Falls (6); 11. Dusty Ballenger, Harrisburg (12); 12. Bob Martin, East Grand Forks, Minn. (11); 13. Miles Grein, Sioux Falls (8); 14. Mitch Runge, Sioux Falls. (9)

A Feature: 1. Jake Peters, Sioux Falls (3); 2. Terry McCarl, Altoona, Iowa (13); 3. Dusty Zomer, Brandon (14); 4. Justin Henderson, Sioux Falls (15); 5. Terry Reilly, Watertown (1); 6. Bryan Dobesh, Sioux Falls (11); 7. Micah Schliemann, Hartford (7); 8. Chad Meyer, Canton (21); 9. Chuck Swenson, Watertown (9); 10. Jody Rosenboom, Rock Rapids, Iowa (23); 11. Marlon Jones, Harrisburg (12); 12. Bill Boles, Harris, Iowa (18); 13. Scott Winters, Butterfield, Minn. (24); 14. Steve Ballenger, Harrisburg (10); 15. Lyle Howey III, Brookings (19); 16. Brad Pake, Felton, Minn. (4); 17. Lynton Jeffrey, Prairie City, Iowa (8); 18. Troy Meyer, Sioux Falls (6); 19. Doug Martens, Ward (17); 20. Jesse Drost, Worthington, Minn. (20); 21. Dusty Wasmund, Sioux Falls (22); 22. Gregg Bakker, Sioux Falls (2); 23. Wade Nygaard, Fargo, N.D. (16); 24. Shawn VanWyhe, Lester, Iowa. (5)

 

Late Model Stock Cars

A Feature: 1. Gary Brown Jr, Sioux Falls (1); 2. Rick Vander Weide, Sioux Falls (4); 3. Rick Goth, Madison (8); 4. Howard Baartman, Sioux Falls (10); 5. Don Bickett, Ramona (5); 6. Jesse Akkerman, Luverne, Minn. (3); 7. Matt Steuerwald, Madison (6); 8. Justin Glaser, Sioux Falls (7); 9. Chris Ellingson, Madison (9); 10. Chad Schettler, Brandon. (2)

 

Unlimited Stock Cars

A Feature: 1. Dale Furby, Sioux Falls; 2. Dan Jensen, Humboldt; 3. Kip Myers, Mitchell; 4. Ty Hanten, West Fargo, N.D.; 5. Tim Dann, Hartford.

 

Sportman Stock Cars

A Feature: 1. Mike Forseth, Sioux Falls; 2. Nick Beyenhof, Rock Rapids, Iowa; 3. Donald Gerritsen Jr, Rock Rapids, Iowa; 4. Marty Halouska, Worthing; 5. Anthony Mann, Brandon; 6. Craig Hanisch, SF; 7. Philip Pense, Lucas; 8. Jeremey Fedeler, Madison; 9. Joseph Hofer, Mitchell.

 

Hobby Stocks

B Feature: 1. Don Zeman, Pukwana; 2. Scott Borkowski, Mitchell; 3. Jason Bradley, Sioux Falls; 4. Tim Rustad, Pipestone, Minn.; 5. Steve Eliason, Brookings; 6. Kevin Curtis, Winner; 7. Jeff Deighton, Sioux Falls; 8. Doug Folkens, Sioux Falls; 9. Paul VanBeek, Doon, Iowa.

A Feature: 1. Lane Brenden, Mitchell; 2. Justin Arends, Little Rock, Iowa; 3. Jerry Groenwold, Worthington, Minn.; 4. Scott Borkowski, Mitchell; 5. Tony Guischer, Sioux Falls; 6. Jason Bradley, Sioux Falls; 7. Kevin Curtis, Winner; 8. Steve Eliason, Brookings; 9. Don Zeman, Pukwana; 10. Andy Wieczorek, Sioux Falls; 11. Grady Myers, Winner; 12. Justin Selken, Hartford; 13. Paul Hartley, Brookings; 14. Tim Rustad, Pipestone, Minn..

 

Pure Stocks

A Feature: 1. Derrick Nordstrom, Sioux Falls; 2. Andy Gabrielson, LuVerne, Minn.; 3. Robert Wratz, Sioux Falls; 4. Derrick Lux, Sioux Falls; 5. Doug Garrett, Sioux Falls; 6. Jeff Brandt, LuVerne, Minn.; 7. John Paweltzki, Bridgewater, Minn.; 8. Brian Graves, Sioux Falls; 9. Ron Graves, Sioux Falls; 10. Mike Meyer, Woodstock, Minn.; 11. Zeb Larsen, Viborg; 12. Cassen Klocko, Larchwood, Iowa; 13. Skylar Sauby, Sioux Falls.

 

Dueces Wild (FWD)

A Feature: 1. Jeremiah Bethke, Sioux Falls; 2. Jim Pyle, SF; 3. Chad Larson, Sioux Falls; 4. Rick Egan, Sioux Falls; 5. Dave Kennedy, Sioux Falls; 6. Greg Jung, Madison; 7. Chris Scholl, Madison; 8. Jared Nytroe, Brandon; 9. Jordan Heiman, Sioux Falls; 10. Justin Stephens, Sioux Falls; 11. Jason Haack, Madison; 12. Josh Bethke, Sioux Falls; 13. Brian Heiman, Sioux Falls; 14. Matthew Grisham, Sioux Falls; 15. Matt Larson, Crooks; 16. Travis Christensen, Sioux Falls; 17. Cole McLaughlin, Madison; 18. Ryan Mulder, Canton.

Home